Достапни линкови

Во Кина 90 луѓе загинаа во поплави


Во Кина бројот на загинати во месецот на дождови и излеани речни корита се искачи на деведесет,а над дваесет лица се водат како исчезнати.Поплавите од кои се зафатени повеќе провинции натераа околу еден милион луѓе да ги напуштат своите домови. Кинеската метролошка стница соопшти дека 40 реки се излеале од своите корита.
XS
SM
MD
LG