Достапни линкови

Времето денеска,сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.
Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 18 до 26 степени.Во Скопје сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 23 степени.
XS
SM
MD
LG