Достапни линкови

Командантот на пакистанската војска е ранет


Командантот на пакистанската војска генерал мајор Џавед Игбал е ранет при напад во блзиина на границата со Аганистан.Инцидентот се случил неговиот хелокоптер бил нападнат од талибанските милитанти во северозападниот дел на Пакситан. Хеликоптерот слетал безбедно но генералот бил погоден во нога и однесен во болница во Исламабад.
XS
SM
MD
LG