Достапни линкови

Брегот на слоновата коска го призна Косово


Брегот на Слоновата Коска денеска ја ја призна незвисноста на Косово и стана 84-тата земја која го направила тој чекор.
Ова го потврди вицепремиерот Беџет Пацоли, кој заедно со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај, имале средба во Њујорк со претседателот на оваа земја Аласан Оутара.
XS
SM
MD
LG