Достапни линкови

Ослободени се двајцата американски планинари осудени во Иран


Шон Бауер и Џош Фатал
Двајцата американски планинари Шон Бауер и Џош Фатал кои беа осудени во Иран за шпионажа денеска се ослободени. Иранскиот суд го одобрил договорот за кауција и двајцата американци денеска ќе и биле предадени на швајцарската амбасада во Техеран, која ги застапува американските интереси во Иран.
XS
SM
MD
LG