Достапни линкови

Русија ќе има пристап до швајцарските сметки на осомничени затајувачи на данок


Рускиот министер за финасии Алексеј Кудрин
Рускиот министер за финасии Алексеј Кудрин денеска најави дека Москва планира да размени со Швајцарија финсиски информации за да помогне во пронаоѓањето на затајувачите на данок. Тој додаде дека договорот денеска ќе биде потпишан во руската Дума. Кудрин изјави дека со тој договор ќе им овоможи пристап на истражителите до приватните сметки во Швајцарските Банки кои се во сопственост на осомничени за затајувачи на руски данок и перење на пари.
XS
SM
MD
LG