Достапни линкови

6-ти ден барикади на северот на Косово


Србите на северот на Косово ги продолжија дежурствата на барикадите кои ги поставија пред 6 дена поради несогласување со превземањето на граничните премини Брњак и Јариње од страна на косовските власти. И натаму се блокирани сите патни правци кон северот на Косово, а локалните срби немаат намера да ги отстранат барикадите.
XS
SM
MD
LG