Достапни линкови

Новата влада во Либија за 10-тина дена


Привремениот премиер на либијскиот Национален транзиционен совет, Махмуд Џибрил, изјави во Њујорк дека новата влада на Либија ќе биде формирана во наредните 10-тина дена. Според него, сеуште не било прецизирано каде ќе бидат лоцирани сите министри, дали во Триполи или пак некои од нив ќе бидат во Бенгази.
XS
SM
MD
LG