Достапни линкови

Во напад врз автобус во Пакистан убиени 26 луѓе


Во напад врз автобус со кој се превезувале шиитски верници во југо-западен Пакистан, биле убиени 26 луѓе. Одговорноста за нападот ја превзеде сунтска милитантна група. Во Пакистан мнозинство се сунитските муслимани, а шиитите се околу 15 насто.
XS
SM
MD
LG