Достапни линкови

Воз излетал од шини во Германија


Најмалку 50 луѓе се повредени при железничка несреќа што денеска се случила во источна Германија, од кои 9 луѓе се во критична здравстена состојба. Полицијата соопшти дека несреќата се случила кога автомобил се удрил во возот кој излетал од шините. Тешко повредените луѓе со хеликоптер се однесени до најблиската болница.
XS
SM
MD
LG