Достапни линкови

Вкупно 79 луѓе загинале при земјотресот во Индија


Индиските власти соопштија дека конечниот број на загинати луѓе до земјотресот што ја потресе земјата се 79. Војската во североисточниот дел на Индија и Непал и денеска се во потрага по рушевините по преживеани.Земјотресот со јачина од 6,9 степени по Рихтеровата скала во саботата најмногу ја погоди индиската земја Сиким. Земјотресот бил почувствуван во целиот регион, вклучувајќи ги и Бутан, Бангладеш, и индискиот главен град Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG