Достапни линкови

Во Словенија ќе се гласа доверба на влада


Премиерот на Словенија Борут Пахор
Премиерот на Словенија Борут Пахор денеска ги предупреди парламентарците дека ќе настане политичка криза доколку денеска не изгласаат доверба на влада. Тој изјави дека доколку се изгласа недоверба тоа само ќе го означи почетокот на политичката криза која ќе го парализира целиот управен апарат на државата. Словенечкиот Парламент денеска по осумчасовната расправа треба да гласа за доверба на влада.
XS
SM
MD
LG