Достапни линкови

Делегација на НГ на Вермонт во посета на АРМ


Министер за одбрана Фатмир Бесими
Делегација на националната гарда на сојузната држава на САД Вермонт денеска пристигна во тридневна посета во Скопје. Генерал- мајор Мајкл Дуби денеска се сретна со началникот на Генерлштабот, генерал мајор Горанчо Котески и министерот за одбрана Фатмир Бесими. Министерството за одбрана соопшти дека целта на посетата е запознавање со достигнувањата на АРМ во трансформацијата и унапредување на соработката. Предвидено е генерал Дуби да се сретне и со претседателот Ѓорѓе Иванов.
XS
SM
MD
LG