Достапни линкови

Најмалку 15 ранети и 3 лица загинале при експлозија во Анкара


Ранети луѓе при експлозијата денеска во Анкара
Турските власти соопштија дека најмалку тројца загинале а 15 луѓе се ранети при ескплозијата во главниот град Анкара. Вицепремиерот Бесир Аталај денеска изјави дека експлодирал еден автомобил кој подоцна се запалил и предизвикал експлозии на уште три други автомобили. Се уште има контрадикторни информации дали станува збор за подметната бомба или за несреќен случај. Засега никој не ја презеде одговорноста за експлозијата.
XS
SM
MD
LG