Достапни линкови

Експлозија во Анкара


Новинските агенции известуваат дека во турскиот главен град Анкара денеска дошло до експлозија во која имало најмалку двајца загинати и неколкумина ранети. Засега нема податоци за причината на експлозијата и за бројот на жртвите.
XS
SM
MD
LG