Достапни линкови

Временска прогноза - Заладување и дожд


Времето денеска ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд. Локално ќе има појава на невреме. Утринската температура се движи од 12 до 19, а дневната ќе се движи од 17 до 24 степени. Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а температурата ќе достигне со 21 степен.
XS
SM
MD
LG