Достапни линкови

Иванов се сретна со амбасадорот на ОБСЕ Ралф Брет


9
Претседателот Ѓорге Иванов денеска се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје амбасадорот Ралф Брет. Во соопштението од кабинетот на претседателот е наведно дека тие на средбата разговарале за активностите и ангажманот на Мисијата, како и за заедничките проекти кои се спроведуваат со учество на ОБСЕ. Брет посочил дека е подготвен за тесна соработка со институциите на Македонија и искажал задоволство од успехот во имплементацијата и реализацијата на проектите на ОБСЕ Мисијата, се наведува во соопштението од Кабинетот на претседателот Иванов.
XS
SM
MD
LG