Достапни линкови

Дилери на дрога обесени во Иран


Иранскиот државен весник јавува дека 22 –ца осуденици за продажба на дрога се обесени. Мажите вчера биле егзекутирани во затворот Евин кој се наоѓа на 45 километри од Техеран. Иранските власти не ги соопштуваат јавно броевите на егзекутирани осуденици. Смртна пресуда во Иран се досудува за трговија со дрога, убиство, силување, вооружен грабеж и киднапирање.
XS
SM
MD
LG