Достапни линкови

Се запали затвор во Багдад


Архивска фотографија
Ирачката полиција соопшти дека при пожар во затворот во Багдад загинале најмалку 6 чуѓе и десетици се повредени. Се уште е непозната причината за избувнување на пожарот. Во соопштенито е наведено дека десетина затвореници се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG