Достапни линкови

Известувачот на Европскиот Парламент Ховит во Скопје


European Parliament Tree of Integration 2, Brussels
Известувачот на Европскиот парламент за Македонија Ричард Ховит денеска и утре е во Скопје на средби со македонскиот државен врв, како и со претставници на поголемите политички партии, бизнисмени и невладини организации.
Посетата на Ховит на Скопје е во пресрет на дебатата во Европарламентот и објавувањето на Извештајот на Европската комисија за напредокот на Македонија.
XS
SM
MD
LG