Достапни линкови

Брисел - Растерани 72 балкански роми од железничка станица


Белгиската полиција во Брисел денеска растера 72 Роми од балканските држави кои претстојувале во Северната железничка станица.
Имигрантите биле предупредени од властите да го напуштат реонот и не пружиле отпор, поради што нема приведени.
Се очекува белгиските власти да им доделат на Ромите напуштен имот, каде тие нема да им пречат на другите граѓани.
XS
SM
MD
LG