Достапни линкови

Иран - уапсени 5 новинари на Би Би Си


Иранските државни медиуми јавија дека 5 иранци кои работеле за телевизијата на Би Би Си на Фарси биле уапсени.
Тие се случило во саботата додека тие работеле на документарец без дозвола на министерството за култура.
Би Би Си на Фарси е забранет во Иран, но се гледа преку сателит. Владата го обвини медиумот дека прави негативни извештаи за Иран.
XS
SM
MD
LG