Достапни линкови

Навигаторот на авионот кој се урна во Петрозаводск бил пијан


Портпаролот на рускиот Комитет за истрага Владимир Маркин изјави дека навигаторот на патничкиот авион кој се урна во Јуни при што загинаа 47 лица бил во алкохолизирана состојба.
Авионот ТУ 134 се урна неколку минути пред да слета во Петрозаводск. При тоа пет патници ја преживеаа несреќата. Навигаторот загина во несреќата.
XS
SM
MD
LG