Достапни линкови

Напад врз шефот за контратероризам во Карачи


Карачи 19.09.2011
Најмалку 8 лица загинаа при самоубиствен бомбашки напад во Карачи.
Цел на напад бил шефот за контра – тероризам Шаудру Аслам кој го преживеал нападот со автомобил бомба врз неговата куќа.
Тој изјави дека добивал закани од талибанците.
XS
SM
MD
LG