Достапни линкови

Земјотрес на Хималаите - 50 загинати


Речиси 50 лица го загубија животот во силниот земјотрес од 6,9 степени кој вчера го погоди Хималајскиот регион на Индија, Непал и Кина.
По земјотресот имаше и лизгање на земјиштето, оштетување на згради, улици.
Во текот на ноќта имало уште два афтершока.
XS
SM
MD
LG