Достапни линкови

ОН апелира за помош на погодените од поплавите во Пакистан


Пакистанци погодени од поплавите
Обединетите нации побараа од светот да донира 357 милиони долари за помош на илјадниците Пакистанци погодени од поплавите кои уништија стотици илјади домови и милиони хектари посеви. Од ОН велат дека парите ќе бидат искористени за да им се помогне на повеќе од 5,4 милиони луѓе во поплавените области.
Од поплавите кои минатата година го зафатија Пакистан се погодени повеќе од 20 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG