Достапни линкови

Шпанија ја одбрани титулата Европски првак во кошарка


Македонската репрезентација по поразот од Шпанија во полуфиналето
Шпанија со победата над Франција ја одбрани титулата Европски првак во кошарка.На натрпеварот во Каунас Литванија, Шпанија ја совлада Франција со резултат 98-85.
Во најдобрата петорка на првенството покрај ѕвездите По Гасол и Хуан Карлос Наваро од Шпанија, Тони Паркер од Франција и Андреј Кириленко од Русија, влезе и македонскиот репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб.
Титулата најкорисен играч на првенството ја понесе Шпанецот Наваро.
XS
SM
MD
LG