Достапни линкови

Временска прогноза- пороен дожд и грмежи


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи.
Утринската температура се движи од 9 до 17 степени, а дневната од 27 до 33 степени.
Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 17 степени, а дневна до 33 степени.
XS
SM
MD
LG