Достапни линкови

Силен земјотрес во Индија


Силен земјотрес со јачина од 6,9 степени по Рифтеровата скала ги погоди Непал и северниот дел на Индија при што загинаа најмалку 8 луѓе. Полицијата во Непал соопшти дека тројца загинале кога врз нив се срушил ѕид од британската амбасада во главниот гард. Индиските власти соопштија дека најмалку две лица загинале во Сиким и Бихар.
XS
SM
MD
LG