Достапни линкови

КФОР ги засили барикадите на Јариње


Војниците на КФОР на преминот Јариње
Единиците на КФОР денеска ги засилија барикадите на административниот премин Јариње кои ги поставија при неговото затворање. Припадниците на германскиот контигент на КФОР дополнително ги засилија барикадите од сите страни на преминот.
Во меѓувреме, претставници на косовската Влада го одбија предлогот на официјален Белград за дијалог за регулирање на функционирањето на премините Јариње и Брњак.
XS
SM
MD
LG