Достапни линкови

Пакистан нема да бара повеќе пари од ММФ


Пакистан нема да бара нов заем од Меѓународниот монетарен Фонд, соопштија властите. Во соопштението на пакистанскто министертво за финасии е наведено дека нема да бараат ниту продолжување на крајниот рок за исплаќање на досегашниот аранжман. Пакистанските претставници ќе се сретнат со официјални претставници на ММФ и Светската Банка во Вашингтон на 23 септември.
XS
SM
MD
LG