Достапни линкови

Обама со нов данок за богатите


U.S. -- President Barack Obama speaks at "A Concert for Hope" at the Kennedy Center in Washington, DC, 11Sep2011
Американскиот претседател Барак Обама ќе предложи воведување на дополнителен данок за Американците кои заработуваат повеќе од еден милион долари годишно јавуваат новинските агенции. Овој нов план како што јави СНН Обама ќе го промовира в понеделник во Конгресот . Белата Куќа се надева дека со овој закон на долгорочен план ќе може да го налами буџетскиот дефицит.
Предлогот за новата даночна стапка се однесува само на 0,3 осто од даночните обврзници, односно на помалку од 450.000 лица.
XS
SM
MD
LG