Достапни линкови

Американско беспилотно летало се урнало во Пакистан


2010
Пакистанските безбедносни сили соопштија дека америсканско беспилотно летало се урна во северозападниот дел на Пакистан во близина на гарницата со Авганистан.Се уште не се познати причините за несреќата, од америкасната амбасада во Пакистан се уште не излегле со соопштение за инцидентот. Членови на талибанските милитнати пронашле делови од леталото.
XS
SM
MD
LG