Достапни линкови

Уапсени се осомничени за тероризам во Финска


Финска,архивска фотографија
Финската полиција соопшти дека се уaпсени две лица осомничени за финасирање на терористичка организација и регрутирање на луѓе кои требало да извршат терористички напади во други земји. Двајцата осомничени биле следени од разузнавачките служби, а судот донел одлука тие да бидат задржани во притвор. Во соопштението е наведено дека осомничените не планирале да извршат напади во Финска туку во друга држава. Не е соопштено за која терористичка организација станува збор.
XS
SM
MD
LG