Достапни линкови

Лојалистите на Гадафи го обвинуваат НАТО за убиства на цивили


Потпаролот на Моамер Гадафи денеска изјави дека при нападите на НАТО врз Сирт загинале 345 цивили. Тој во изјавата за телевизијата Ал Арабија додава дека лојалистите на Гадафи нема да се предадат и дека имаат доволно оружје да за се борат неколки месеци. Бунтовниците се уште се борат да ги освојат последните упоришта на лојалистите Сирте и Бани Валид.
XS
SM
MD
LG