Достапни линкови

„Октоберфест“ ги отвора портите


Познатата германска манифестација „Октоберфест“ денеска започна по 178 пат. Стартот го означи градоначалникот на Минхен со дупнување на првото буре пиво. Домаќините годинава очекуваат над 6 милиони посетители да се насладуваат со пиво во наредниве 17 дена. Годинава цената на една литарска кригла со пиво е 9.20 евра.
XS
SM
MD
LG