Достапни линкови

Несреќа на аеро шоу во Невада


Најмалку 3 лица загинале, а 50-тина биле повредени кога на едно аеро шоу во американската држава Невада, се урна авион од Втората Светска Војна. Авионот од типот Мустанг веројатно имал технички проблеми и паднал во масата посеители. Пилотот, според некои извештаи, имал над 80 години.
XS
SM
MD
LG