Достапни линкови

Укинување на санкциите против Либија


Советот за безбедност на Обединетите Нации ги олесни санкциите против Либија за да и помогне на обновата на земјата по соборувањето на Моамер Гадафи. Претходно, Генералното Собрание на Обединетите Нации го одобри барањето на Либија да биде признат Националниот транзиционен совет како легитимен претставник на земјата во Светската организација.
XS
SM
MD
LG