Достапни линкови

Подготовки за мировни преговори во АвганистанЛидерот на една од најсилните бунтовнички групи во Авганистан, Хакани, соопшти дека ќе учествува на мировните преговори со владата во Кабул и со Соединетите Држави само доколку учествуваат и талибанците. Вашингтон постојано бара од Пакистан да ја елиминира бунтовничката група Хакани, за која верува дека има база во Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG