Достапни линкови

Силите на Гадафи не се откажуваат од борбите


Лојалистите на Моамер Гадафи ги одбиле нападите од силите на новите власти во Либија, кои се обидуваат да ги освојат последните упоришта во градовите Сирте и Бани Валид. Портпарол на Гадафи изјавил за сиријското радио дека тие се способни да се борат со месеци. Сеуште не е познато каде е Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG