Достапни линкови

Сирија - Денеска убиени 15 лица


Гадафи и Асад
Активисти на сириската Обсерваторија за човекови права јавија дека сириските трупи денеска убиле најмалку 15 лица.
Пет лица биле убиени во акциите на безбедносните сили во Хама а осум во Џабал ал Завија.
Во Хомс пак се убиени две лица каде илјадници лица протестираа против режимот на Башар ал Асад по петочната молитва.
XS
SM
MD
LG