Достапни линкови

Арифи ќе ја прифати поканата на Пангалос за посета на Атина


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи на средба со евркомесарот за проширување Штефан Филе во Скопје.
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи добила одговор на писмото упатено до грчкиот вицепремиер Теодорос Пангалос во кое тој изразува подготвеност за техничка поддршка во однос на евроинтеграцијата на Македонија. ,,Техничката помош главно се однесува на ЕУ фондовите и прекуграничната соработка,, изјави вицепремиерката Арифи по денешната прва средба со амбасадорот на САД во Македонија Пол Волерс. Пангалос упатил покана до Арифи да ја посети Атина во декември годинава, што таа, како што најави, ќе ја прифати.
XS
SM
MD
LG