Достапни линкови

Во Северен Кавказ убиен уште еден имам


Полицијата во руската севернокавкаска република Дагестан соопшти дека имамот Заинудин Дајзиев бил убиен кога непознати напаѓачи со автоматско оружје пукале додека тој го напушатл својот дом. Тоа е трет муслимански свештеник кој бил убиен во Дагестан од јуни годинава.
XS
SM
MD
LG