Достапни линкови

40 мртви и 60 загинати во северозападен Пакистан


Северозападен Пакистан - архива
Бројот на жртвите при самоубиствениот бомбашки напад во североисточен Пакистан се зголеми на 40 загинати и 60 ранети. Бомбашот се разнесе на погреб на племенски старешнина кој беше непријателски расположен кон талибанците.
XS
SM
MD
LG