Достапни линкови

Пакистанскиот Премиер не патува за САД


Пакистанскиот Премиер Јусуф Раза Гилани ја откажа посетата на САД и на Генералното Собрание на ОН поради поплавите во јужен Пакистан. Во провинцијата Синд над 200 илјади лица се останати без покрив над главата поради поплавите.
Премиерот Гилани ќе ги координира спасувачките напори.
XS
SM
MD
LG