Достапни линкови

Вроцлав - состанок за Европската Финансиска криза


Американскиот министер за финансии Тимоти Гартнер денеска во Вроцлав ќе се состане со неговите колеги од ЕУ.
Се очекува тој да побара зголемување на пакетот помош на ЕУ од 44 милијарди евра.
Европската Централна Банка вчера соопшти дека банките предводени од Централната Банка на САД прават напори да стават повеќе долари во европските банки кои имаат проблеми да добијат кредит.
XS
SM
MD
LG