Достапни линкови

Нема потврда дека е убиен Ал Шахри


Пакистан - архива
Официјални преставници на Пакистан изјавија дека нема потврда дека при напад со безпилотно летало е убиен Абу Хавз Ал Шахри висок преставник на Ал Каеда во северозападниот племенски регион како што претходно се дознаваше од американски извори.
Ал Шахри се смета како можен наследник на вториот човек на Ал Каеда Атија Абдул Рахман.
Според пакистански извори во тој напад се убиени тројца милиотанти.
XS
SM
MD
LG