Достапни линкови

САД, намерата на палестинците во ОН ќе биде контрапродуктивна


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека САД сакаат да помогнат во надминување на ќорсокакот во разговорите мегу Израел и палестинците но оцени дека во тоа нема да помогнат палестинските чекори з а признавање во ОН. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека ќе објави детали од наприте на САД и официјалните претставници на ЕУ за продолжување на разговорите. Поради прекинот на дијалогот палестинците решија да поднесат барање за прием во Светската органзиација на 23 ти септември.
XS
SM
MD
LG