Достапни линкови

Либиските бунтовнички сили го нападаа родниот град на Гадафи


Силите на либискиот преоден режим издале наредба за напад врз родниот град на Моамер Гадафи .Агенциите јавија дека стотици припадници на силите на либискиот режим со тенкови влегле во Сирте.Градот се наоќа на околу 450 километри источно од Триполи.Силите биле пресретнати од снајперски оган на трупите на Гадафи.
XS
SM
MD
LG