Достапни линкови

Во Пакистан во бомбашки напад загинаа триесет лица


Во напад на бомбаш самоубиец загинале триесет лица а седумдесет други биле повредени во североисточен Пакистан.Нападот се случил во близина на границата со Авганистан.Во североисточниот дел на Пакистан често има судири меѓу милитантите и безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG